Network Çözümleri

NRC NETWORK ÇÖZÜMLERİ

İnternet üzerinden faaliyet gösteren tüm kullanıcıların, mevcut sistemi içerisinde bulunan yazılım kaynaklarının paylaşılabilir bir hale getirilmesini sağlayan sistemlere ‘Network’ ya da Türkçe ismi ile ‘Ağ sistemleri’ denilmektedir.

2004 yılı itibari ile sürdürmekte olduğumuz iş faaliyetlerimizden bir tanesi ağ (network) hizmetleri olup, aktif cihaz, donanım ve alt yapımız ile titiz bir çalışma sergilemekteyiz. NRC firmamızın bünyesinde ağ hizmetleri adına tüm beklentilerinizi karşılayabilir konuma ulaştık. Network temellerini oluşturan aktif cihaz temini ve kurulumu ve aynı zamanda ağ alt yağısı oluşturulup hizmete sunumu ile ilgili desteklerimiz ile müşterilerimizin memnuniyetini her daim kazanmayı hedeflemekteyiz.

NETWORK ALTYAPI HİZMETLERİ

Bir network ağı oluşumunda gerekli olan alt yapı donanımları sayesinde bilgisayarların birbirleri ile iletişim kurulabilmesi mümkün olabilmektedir. NRC firması olarak tüm Network alt yapı malzemelerini tedarik edebilmekte, programsal ve donanımsal desteği siz değerli müşterilerimize sunabilmekteyiz.

Sistem içerisinde cihazların aralarındaki bağlantıyı sağlayabilmek için bazı malzemelerin kullanımına gereksinim duyulmaktadır. Bu fiziksel ürünler; kablolar, prizler, paneller, kabinler ve kablo kanalları olarak özetlenebilir. Ek bağlantı aparatları gibi ekstra ürünler bu listede yer alıyor olsa da temel olarak pasif bileşenler bu ürünler ile listelenebilir.

Network sistemlerinin oluşturulup kullanılabilirliğini sağlamak için, sürekli değişimi takip etme yeteneği sebebi ile ‘aktif cihazlar’ olarak nitelendirilen ana ürünlere gereksinim duyulur. İşlemlerin takibini ve görüntülemeyi sağlayan bilgisayarlar bu listenin başında gelir. Ancak bilgisayar denildiğinde; sunucu, istemci ve hatta bu temellerin üzerinde çalışan e-posta sunucusu, DNS sunucusu ve web sunucusu gibi aktif bileşenler de bilgisayar başlığı altında incelenirler.

Hub, router, switch ve firewall gibi ağ trafiğinin yönetilmesini mümkün kılan cihazlar da bu gurup içerisinde ele alınırlar. Diğer aktif cihazımız ise, kablosuz ağ cihazları ile birlikte ağ üzerindeki hizmet ve donanımı son kullanıcıya yönelten print server cihazlarıdır.

Network sisteminde kullanılan aktif cihazlar temel olarak, ağ sisteminde yetkilendirme, paylaşım, iletişim ve hatta güvenlik konusunda destek sağlamaktadır. Tüm bu işlemleri sürdürebilmesi için ise yazılım desteğine ihtiyaç duyarlar.

NRC firması olarak; network sistemlerinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünlerin tedariğini ve hizmet sunumunu, profesyonel ekibimizin optimum seçimleri dahilinde gerçekleştirebilmekteyiz.

NRC sistem olarak, network kurulumlarında siz değerli müşterilerimize sunabileceğimiz hizmetler aşağıda listelenmiş olup, maddelere ilaveten network kurulumlarına ait teknik destek hizmetlerimizi de tarafımızdan tedarik edebilirsiniz.

 • İşlem öncesinde network sisteminin ve alt yapısının uzman mühendislerimiz tarafından projelendirilmesi ve bu şekilde sağlıklı ve bilinçli olarak işlem basamaklarının oluşturulması.
 • Alanın elektrik ve elektronik alt yapısının incelenmesi sonucu en uygun şekilde kablo kanalları ve prizlerin montajlanması, ardından sisteme uygun olan kablonun (örneğin fiber optik ya da UTP gibi) tesisat içerisine çekilmesi.
 • Network sistemine ait kabin, panel ve cihazların projeye uygun olarak montajlanması.
 • Network sistemine dahil edilen cihazların gerekli ayarlamalarının yapılması ve testlerinin yapılarak çalışma durumlarının gözlemlenmesi. Olası aksaklıkların giderilmesi için ince ayarların yapılması.
 • Network sisteminde kullanılacak olan işletim sisteminin kurulması. (Örneğin Windows 2003 ya da Novell Server gibi)
 • Sistem içerisinde kullanılması beklenen ve arzulanan, ihtiyaç duyulabilecek tüm network ve internet hizmetlerinin kurulması. Örneğin, DNS, SQL, Web Server, Aktif Directory gibi.
 • Sisteme dahile dilmiş olan tüm network ve internet hizmetlerinin gerekli ayarlarının yapılması ve kullanıcı yetkilendirme, yazıcı paylaşım ayarları gibi işlemler ile sistemin kullanılabilir olan en son haline kavuşturulabilmesi.

Yukarıda belirtilen hizmetlerin ve işlem sırasında kullanılan ürünlerin tedariği NRC sistem olarak, tarafınıza sunulmakta olup tüm işlem basamakları teknolojinin ışığı altında sürdürülmektedir.

Siz değerli müşterilerimizden gelen network sorunları dikkatlice dinlenir ve en kısa sürede ilgilenilmesi üzere işlem akışımıza dahil edilir. Profesyonel hizmet sunumunu benimsemiş olan firmamız, olası arızalara geçici çözüm sunmak adına çalışmaz. Temelinden sistemin ele alınarak ve adım adım tüm basamakların değerlendirilmesi ile birlikte en sağlıklı ve kalıcı çözümün elde edilmesi bizlere yakışan hizmettir. Bu sebep ile, network sistemlerinizde arıza ya da sorun yaşanması durumunda bizler ekibimiz ile birlikte sistemin bulunduğu yere en kısa süre içerisinde ulaşır ve öncelikle işe network yapısının yeniden projelendirilmesi ile başlarız. Böylelikle eski projede değişime uğramış revizyonlar ya da projede eksik kalmış detaylar oluşturularak yeni projeye dahil edilir. Projenin tamamlanmasının ardından prizler, kablo kanalları ve network kabloları ele alınır. Her biri incelenir. Gerekli elektrik elektronik ürünleri yenisi ile değiştirilir. Müşterilerimizin yaşamış oldukları sorunlar kullandıkları ağın yavaşlığı ya da bağlantıda kesilmeler gibi sıkıntılar ise, bu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara başlanır. Network cihazlarının analizi yapılarak ayarlarındaki değişmelerin hataları düzeltilir ve arızası söz konusu var ise tekrar kendi performansı ile çalışabilir formuna döndürülür. Ayrıca NRC Sistem olarak; tüm network işletim sistemlerinize ve network yanı sıra internet hizmetlerinize ait sorunlarınızın çözümüne de talibiz.

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen kablosuz ağ kullanımı ile birlikte bu ağların en uygun şekilde kurulması ve devamlılığının sağlanması da ihtiyaç listesine eklenmiştir.

Kablolu sistemlere nazaran hem çok ekonomik oluşları hem de kullanım alanlarının flexible yani esnek bir hal alması sebepleri ile network sistemlerin kullanılması tercih edilmektir. Ancak erişim sağlanabilir cihazların belirlenmesi, istenmeyen saldırı durumlarına karşı network sisteminin korunması gibi bir takım güvenlik önlemlerinin alınmasının ne kadar önemli bir konu olduğu unutulmamalı ve gerekli çalışmalara muhakkak güvenlik önlemleri dahil edilmelidir.

NRC ekip çalışanlarımız, sizlerin kablosuz network taleplerinizde sadece kablosuz ağ kurulum hizmeti sunarak ofisinizde yer alan gereksiz kablolama olayından kurtarmayacaktır. Aktif cihazlarınızda duyacağınız port arttırılması gereksinimi sorunu da ortadan kaldırılmakta olup en önemlisi firmamızla çalışma kararı alarak aradığınız güvenli kablosuz ağ kullanım fırsatın yakalayacaksınız.

Hiçbirimiz kullanmadığımız bir ürün ya d programın bizlere ne gibi avantajlar katacağını bilemeyiz. Sizler de şirket bünyenize network sistemini eklettirmek istiyor ve ne gibi avantajlara sahip olacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki maddelerde elde edeceğiniz tüm imkanları bulabileceksiniz.

 • Takımdaki ortak alanların bir araya toplanması sebebi ile iş akışı hızlanır. İlgili kişiler ilgili içeriklere kolayca erişim sağlayarak çalışma sürecini kısaltırlar.
 • Disk, cd-rom, modem ve disk kullanımı gibi birçok cihaz, bireysellikten ortak kaynak kullanım alanına dahil olurlar. Böylelikle donanım masraflarında ciddi anlamda düşüş görülür.
 • Dosya transferlerinin flash bellek ya da disk üzerinden gerçekleştirilmesine gerek duyulmaz. Ağ üzerinden görüntülenebilme imkanları sayesinde zaman kayıpları ortadan kaybolur.
 • Genel anlamda çalışanların verim ve performansında artış görülür.
 • Önemli bilgilerin yedeklenmesi ve korunması daha kolay bir şekilde çözüme ulaştırılır.
 • Firma içerisinde kurulu olan network sistemi sayesinde personellerin birbirleri ile haberleşmeleri ve iletişim kurmaları hız kazanırken, ilgili maillerin ya da çalışmaların birbirleri ile paylaşımları da kolaylaşır.
Dili Değiştir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com